Tarihçe

SPA Mekanik Tesisat Ltd. Şti.

SPA Mekanik Tesisat 2007 yılında değişik firmalarda mekanik tesisat proje ve uygulama konularında çalışmalarda bulunmuş iki Makine Mühendisi tarafından İzmir merkezli olarak kurulmuştur.

Faaliyet konumuz özellikle ısıtma, soğutma, havalandırma ve yangın tesisatları ile genel mekanik tesisat işleridir.

Deneyim ve bilgi birikimiyle günden güne büyüyen SPA, gelişmiş teknolojik ürünleri kullanarak çözüm ortağınız olmak için çalışmaktadır.

Endüstrinin devamlı gelişim göstermesiyle birlikte insanların yaşam koşulları da buna bağlı olarak zorlaşmaktadır. İşte SPA bu koşulları minimize ederek enerji tasarrufu sağlayıcı ve çevreye duyarlı projeleriyle insan yaşamını kolaylaştırmaya çalışmaktadır. Bu kapsamda özellikle son iki yıldır ‘yenilenebilir enerji kaynakları’ konusunda çalışmalarda bulunmakta, yurt içi ve yurt dışı fuarlara ve ikili görüşmelere katılmaktayız.

Sektörde kalıcılığı hedefleyen SPA, adını kaliteyle özdeşleştirmek için toplam kalite yönetimini şirket felsefesi haline getirmeyi amaçlamış ve bu yöndeki ilk çalışmasını 2013 yılında tamamlayarak öncelikle ‘ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini’, sonrasında da 2016 yılında ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini’ ve ‘OHSAS 18001 İş Güvenliği ve Sağlığı Yönetim Sistemi Belgesini’ almaya hak kazanmıştır.

Önceliklerimiz arasında sağlık, emniyet, çevre ve güvenlik olduğundan dolayı ayrıca kurumumuza ‘SEÇ-G Sistemini’ entegre etmiş ve bu sistemi gerek ofisimizde gerekse çalışma sahalarımızda 2017 yılının başından beri aktif halde kullanmaya başladık.

Kalite, mühendislik prensipleri ve verdiğimiz sözler vazgeçilmezlerimizin başında gelmektedir. Bizim için bir şirket ancak taahhütlerini zamanında ve eksiksiz olarak yerine getirirse ciddi bir şirkettir. Ayrıca milletimize karşı görevimizi yerine getirmek ve gelişimimizi devam ettirmek amacıyla yatırımlarımıza durmaksızın devam etmekte bu sayede gençlerimize istihdam yaratmaya çalışmaktayız. Bu da bizim için ayrı bir övünç kaynağıdır.